KINDERNALIA


Kategoria
10 - Świerczewo, Wilda, Zielony Dębiec
Nazwa projektu
KINDERNALIA
Skrócony opis projektu
Kindernalia to największe kulturalne wydarzenie organizowane przez studentów z okazji Dnia Dziecka!
Opis projektu
Kindernalia, to największe kulturalno edukacyjne wydarzenie organizowane przez studentów z okazji Dnia Dziecka. To zwieńczenie wydarzeń studenckiego maja oraz gest społeczności akademickiej dla rodzin naszego miasta. Po raz kolejny mamy przyjemność organizować Kindernalia, które co roku zapewniają najmłodszym mieszkańcom naszego miasta mnóstwo fantastycznych atrakcji sprawiając przy tym uśmiech na ich twarzach oraz umożliwiając aktywne spędzenie wspólnego czasu.
Kindernalia to nie tylko okazja do zabawy, ale przede wszystkim edukacja oraz promowanie zdrowych wartości rodzinnych. Całe wydarzenie podzielone jest na strefy, w których wolontariusze oraz specjaliści edukują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Strefy tematyczne: dedykowane rozrywce (m.in.: Strefa Animacji, Strefa Integracji), aktywności fizycznej (m.in.: Strefa Małego Sportowca, Strefa Survivalu), rozwojowi artystycznemu (m.in.: Strefa Artysty, Strefa Animacji), edukacji (m.in. Strefa Naukowca, Strefa Ekologa, Strefa Małego Medyka), opiece nad pociechami (m.in.: Strefa Niemowlaka, Strefa Malucha) oraz merytoryczne - Strefa Świadomego Rodzica, w której specjaliści traktują o szczególnie wymagających etapach w życiu dziecka. W strefie tej można porozmawiać zarówno z seksuologiem, psychologiem, pedagogami całkowicie anonimowo, bez potrzeby umawiania się na wizytę.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ulica, rejon ulic

Park im. Jana Pawła II, Dolna Wilda 64, 61-564 Poznań

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji

Tereny zielone Parku im. Jana Pawła II
Potencjalni odbiorcy projektu
Odbiorcami projektu Kindernalia są mieszkańcy miasta Poznania, a w szczególności dzieci od 1 do 15 roku życia oraz ich opiekunowie. Zapraszamy także osoby zainteresowani warsztatami przygotowanymi pod okiem ekspertów na tematy najczęściej trapiące rodziców i opiekunów. W minionej edycji udział w wydarzeniu wzięło ok 7 tysięcy osób.
Uzasadnienie dla realizacji projektu
Kindernalia powstały jako gest społeczności akademickiej miasta Poznania, która po swoim święcie jakim jest Festiwal Kultury Studenckiej Juwenalia postanowiła odwdzięczyć się organizując święto, którego głównymi beneficjentami będą rodziny z Miasta Poznania. Projekt stanowi odpowiedź na potrzeby najmłodszych oraz ich rodzin, które chcą spędzić czas wspólnie bawiąc się oraz edukując w niedzielne popołudnie. Projekt uzyskał wsparcie władz Miasta Poznania, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jak i przedsiębiorstw takich jak: Związek Międzygminny Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu Koszt [w zł]
Organizacja Dnia Dziecka 250 000
SUMA: 250 000
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE
Dodatkowe załączniki
Zgoda ZZM MX-2610N_20190516_143707.pdf
Kontakt do wnioskodawcy
Imię i nazwisko Dariusz Janiec
Adres email dariusz.janiec@1uniwersytet.pl
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta.

Opiniowanie projektu przez:

 • wydział/jednostka wiodący/a : Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych

 1. Możesz wyrazić poparcie dla propozycji lub ją odrzucić.

 2. Możesz dodać ją też do listy obserwowanych.

 3. Zobacz informacje na temat propozycji...

 4. ...dodaj tagi dla tej propozycji...

 5. ...lub podziel się propozycją z innymi za pośrednictwem Facebooka, Google+ lub Twittera.

 6. Nie tylko możesz oceniać komentarze...

 7. ...ale też przejrzeć odpowiedzi na nie...

 8. ...odpowiedzieć na komentarz...

 9. ...i napisać nowy komentarz.

 10. Lub pracować nad propozycją i wprowadzać alternatywne wersje.