Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko


Kategoria
4 - Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Starołęka- Minikowo-Marlewo, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki
Nazwa projektu
Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko
Skrócony opis projektu
Bezpłatny fitness dla Pań i bezpłatne warsztaty dla dzieci w tym samym czasie!
Opis projektu
Ideą projektu jest organizowanie cotygodniowych bezpłatnych zajęć fitness dla Mam, w trakcie których zapewniona jest bezpłatna opieka dla ich dzieci. Dzieciaki będą rozwijać swoje umiejętności, zainteresowania i kreatywność podczas ciekawych zajęć z wykwalifikowanymi opiekunami, a w tym czasie Mamy będą miały czas na poprawę swojej kondycji, zdrowia i figury.
W 2018 roku Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem w SP nr 61 w Szczepankowie oraz w SP nr 63 na Starołęce. W 2020 roku chcielibyśmy, żeby zajęcia prowadzone były również np. w Szkole Podstawowej w Minikowie oraz w Krzesinach.
Zarówno ćwiczenia dla Pań jak i warsztaty dla ich podopiecznych będą odbywać się w dwóch odrębnych salach, ale w tej samej szkole. W końcu Mamy będą mogły zadbać o siebie, nie martwiąc się o zorganizowanie opieki dla swoich dzieci. Będą mogły skupić się na swoich potrzebach wiedząc, że ich dziecko jest pod bardzo dobrą opieką i ma kreatywnie zorganizowany czas. Zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne, eksperymenty i wiele innych atrakcji będzie czekało na małych milusińskich. Zajęcia są też wspaniałą formą integracji dla kobiet i dzieci mieszkających blisko siebie, mających podobne potrzeby i problemy. Aktywna Mama to Mama zdrowa, piękna, zrelaksowana i szczęśliwa, a szczęśliwa Mama to szczęśliwe Dziecko!
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ulica, rejon ulic

np. SP nr 61, SP nr 63, SP nr 56, SP nr 59

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji

brak
Potencjalni odbiorcy projektu
Mamy i ich dzieci w wieku 2,5-9 lat. W przypadku wolnych miejsc na sali możliwe jest korzystanie z zajęć również przez Panie przychodzące bez dzieci.
Uzasadnienie dla realizacji projektu
Każda mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka, bardzo często zapominając o swoich potrzebach. Zdarza się, że nawet o nich nie zapomina, ale nie ma jak ich realizować. Niestety, mąż wracający regularnie z pracy o godzinie 17 to dzisiaj coraz większa rzadkość, nie mówiąc już o sytuacji kobiet samotnie wychowujących dzieci. Babcie również są często zapracowane, albo mieszkają daleko. Jak w takiej sytuacji Mama może poświęcić czas na poprawę swojego zdrowia i figury? Często po prostu z tego rezygnuje. A przecież szczęśliwa Mama to szczęśliwe Dziecko! Godzina w tygodniu dla samej siebie jest niezbędna nie tylko dla ciała, ale także dla psychiki.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu Koszt [w zł]
wynajem sal, potrzebny sprzęt i materiały na zajęcia dla Mam i dzieci (np. karimaty, materiały plastyczne,nagrody motywacyjne) 25 000
wynagrodzenie osób biorących udział w projekcie (prowadzących zajęcia fitness, warsztaty dla dzieci itp.) 40 000
promocja (np.kampania promocyjna, druk materiałów informacyjno-promocyjnych, strona internetowa itp.) i obsługa (np. Ubezpieczenie, wynagrodzenie osób obsługujących zadanie, koszty prowadzenia biura itp.)
14 000
SUMA: 79 000
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE
Dodatkowe załączniki
Nie dodano załączników.
Kontakt do wnioskodawcy
Imię i nazwisko Aleskandra Besz
Adres email a-besz@wp.pl
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta.

Opiniowanie projektu przez:

 • wydział/jednostka wiodący/a : Wydział Sportu

 1. Możesz wyrazić poparcie dla propozycji lub ją odrzucić.

 2. Możesz dodać ją też do listy obserwowanych.

 3. Zobacz informacje na temat propozycji...

 4. ...dodaj tagi dla tej propozycji...

 5. ...lub podziel się propozycją z innymi za pośrednictwem Facebooka, Google+ lub Twittera.

 6. Nie tylko możesz oceniać komentarze...

 7. ...ale też przejrzeć odpowiedzi na nie...

 8. ...odpowiedzieć na komentarz...

 9. ...i napisać nowy komentarz.

 10. Lub pracować nad propozycją i wprowadzać alternatywne wersje.