Aktywne Naramowice - sport to zdrowie!


Kategoria
7- Morasko-Radojewo, Naramowice, Umultowo
Nazwa projektu
Aktywne Naramowice - sport to zdrowie!
Skrócony opis projektu
Darmowa, bezpieczna i atrakcyjna aktywność fizyczna przeznaczona dla wszystkich mieszkańców Moraska-Radojewa, Naramowic oraz Umultowa.
Opis projektu
Projekt "Aktywne Naramowice - sport to zdrowie!" zakłada organizację powszechnych, darmowych treningów oraz zajęć sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców zamieszkujących nasze miasto w obrębie dzielnic Morasko - Radojewo, Naramowice oraz Umultowo, które prowadzone będą na terenie ogólnodostępnych boisk i sal przyszkolnych, siłowniach zewnętrznych, terenów zielonych. Bezpieczna i ogólnodostępna oferta zajęć sportowo rekreacyjnych pozwoli mieszkańcom Moraska, Naramowic czy Umultowa dbać o kondycję swojego ciała i ducha niezależnie od wieku, predyspozycji ruchowych czy sytuacji społecznej. Zajęcia oferowane w ramach projektu "Aktywne Naramowice - sport to zdrowie!" prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, a przede wszystkim dostosowane do różnorodnej grupy odbiorców, którzy poza udziałem w zajęciach będą mogli skorzystać z opieki dietetyka czy psychologa. Sport to zdrowie, a zdrowie jest podstawą długowiecznej egzystencji dlatego zajęcia dostosowane będą do różnych grup odbiorców - młodszych i starszych, kobiet i mężczyzn. Każdy mieszkaniec tej części miasta będzie miał szansę na aktywność, która jest kluczem do zdrowego oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu zarówno w sferze fizycznej i mentalnej. Zajęcia trwające od marca do grudnia będą doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu poprzez promowanie zdrowego stylu życia przez całe rodziny, grupy znajomych. "Aktywne Naramowice - sport to zdrowie!" to szansa na sąsiedzką integrację w sportowej atmosferze.

Znamy już główne choroby cywilizacyjne XXI wieku, którymi poza otyłością i schorzeniami kardiologicznymi jest również przywiązanie do wszechobecnej elektroniki, telefonów czy mediów społecznościowych, które sprawiają, że zanika w nas kult aktywności fizycznej i bezpośrednich relacji międzyludzkich. Aktywność fizyczna, sport i ruch od zarania dziejów wpływają pozytywnie na stan zdrowia, przeciwdziałają otyłości, a ponadto rozwijają sferę mentalną dlatego stwórzmy mieszkańcom naszego miasta możliwość przeciwdziałania przypadłościom cywilizacyjnym.

W zdrowym ciele, zdrowy duch, a więc jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko, rodzic, współmałżonek, sąsiad lub przyjaciel mieli okazję skorzystać z darmowej aktywności fizycznej pod okiem profesjonalistów - ZAGŁOSUJ NA "AKTYWNE NARAMOWICE - SPORT TO ZDROWIE!"
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ulica, rejon ulic

Ogólnodostępne obiekty sportowe w obszarze dzielnic Morasko - Radojewo, Naramowice oraz Umultowo.

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji

Zajęcia odbywać się będą między innymi na terenie: Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 na os. Władysława Łokietka 104, kompleks sportowy przy ul. Jasna Rola 36, park Żurawiniec.
Potencjalni odbiorcy projektu
Odbiorcami projektu będą mieszkańcy dzielnic w obrębie Moraska - Radojewa, Naramowic oraz Umultowa niezależnie od wieku, płci i sytuacji materialnej. Ogólnodostępne zajęcia sportowo - rekreacyjne podzielone zostaną według kryteriów wiekowych na zajęcia dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz seniorów, którzy będą mogli korzystać z oferowanych zajęć bez ograniczeń.
Uzasadnienie dla realizacji projektu
Sport to zdrowie, a zdrowie jest podstawą długowiecznej egzystencji dlatego zajęcia dostosowane będą do różnych grup odbiorców - młodszych i starszych, kobiet i mężczyzn. Każdy mieszkaniec tej części miasta będzie miał szansę na aktywność, która jest kluczem do zdrowego oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu zarówno w sferze fizycznej i mentalnej. Zapewnienie kompleksowej aktywności fizycznej dostosowanej do potrzeb wszystkich mieszkańców powinno być jednym z zadań rozwoju dzisiejszego społeczeństwa, a ogólnodostępna możliwość profesjonalnego treningu sprawi, że wzrośnie świadomość potrzeby aktywności fizycznej. Świadomość potrzeb własnego ciała oraz ducha i możliwość ich zaspokojenia wpłynie na promocję zdrowego stylu życia, która aktualnie jest utrudniona ze względu na ograniczoną ofertę zajęć sportowo - rekreacyjnych.

W zdrowym ciele, zdrowy duch, a więc jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko, rodzic, współmałżonek, sąsiad lub przyjaciel mieli okazję skorzystać z darmowej aktywności fizycznej pod okiem profesjonalistów - ZAGŁOSUJ NA "AKTYWNE NARAMOWICE - SPORT TO ZDROWIE!"
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu Koszt [w zł]
Koszt wynajęcia obiektów koniecznych do realizacji projektu w okresie zimowym. 2 500
Promocja projektu tzn. wykonanie projektów i druku materiałów reklamowych, stworzenie i obsługa strony internetowej projektu, projekt logo projektu. 4 520
Zakup sprzętu sportowego niezbędnego do kompleksowego i profesjonalnego prowadzenia zajęć zgodnie z potrzebami mieszkańców. Zakup sprzętu oraz podstawowego ubioru dla trenerów i instruktorów prowadzących zajęcia zgodnie z ideą i założeniami projektu. 4 130
Koszt wynagrodzenia dla trenerów i instruktorów prowadzących zajęcia w okresie realizacji projektu, a także dla dietetyka oraz psychologa. 72 000
Koszt wynagrodzenia osób koordynujących oraz realizujących obsługę projektu (koordynacja, promocja, logistyka, księgowość itp.) 16 800
SUMA: 99 950
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE
Dodatkowe załączniki
Nie dodano załączników.
Kontakt do wnioskodawcy
Imię i nazwisko Adam Wiśniewski
Adres email a.wisniewski19961996@gmail.com
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta.

Opiniowanie projektu przez:

 • wydział/jednostka wiodący/a : Wydział Sportu

 1. Możesz wyrazić poparcie dla propozycji lub ją odrzucić.

 2. Możesz dodać ją też do listy obserwowanych.

 3. Zobacz informacje na temat propozycji...

 4. ...dodaj tagi dla tej propozycji...

 5. ...lub podziel się propozycją z innymi za pośrednictwem Facebooka, Google+ lub Twittera.

 6. Nie tylko możesz oceniać komentarze...

 7. ...ale też przejrzeć odpowiedzi na nie...

 8. ...odpowiedzieć na komentarz...

 9. ...i napisać nowy komentarz.

 10. Lub pracować nad propozycją i wprowadzać alternatywne wersje.