Skatepark Szczepankowo
Kategoria
4 - Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Starołęka- Minikowo-Marlewo, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki
Nazwa projektu
Skatepark Szczepankowo
Skrócony opis projektu
Budowa skateparku dla dzieci i młodzieży przy SP 61 w Poznaniu (Szczepankowo)
Opis projektu
Projekt obejmuje budowę skateparku na terenie przylegającym do Szkoły Podstawowej nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 6 w Poznaniu ul. Szczepankowo 72a.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu
Ulica, rejon ulic
Szczepankowo 72aInne istotne informacje dotyczące lokalizacji
Część terenu znajdującego się w narożniku działki nr ew. 1/23 od strony ul. SzczepankowoPotencjalni odbiorcy projektu
Dzieci i młodzież mieszkająca na terenie osiedla Szczepankowo i Spławie oraz młodzież ucząca się w Szkole Podstawowej nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 6 w Poznaniu.
Uzasadnienie dla realizacji projektu
W rejonie dzielnicy Szczepankowo nie ma żadnej instalacji do nauki wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach, hulajnodze i rowerach typu BMX. Miejsce takie pozwoli na bezpieczne rozwijanie zainteresowań i pasji młodzieży. Dodatkowym aspektem jest fakt stworzenia miejsca spotkań młodzieży w celu integrowania środowiska i społeczności lokalnej. Osiedle Szczepankowo i Spławie charakteryzuje się zabudową jednorodzinną, która nie sprzyja integrowaniu się młodzieży. Stworzenie miejsca spotkań i możliwości uprawiania atrakcyjnego dla młodych ludzi sportu, spowoduje rozwój integracji i funkcjonowania społeczności lokalnej. Okolice Szkoły Podstawowej pełnią w czasie popołudniowym oraz w dni wolne od zajęć szkolnych rolę centrum dzielnicy i tzw. wspólnego podwórka (jakie są spotykane na osiedlach zabudowanych blokami).
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu | Koszt [w zł] |
---|---|
Budowa skateparku (urządzenia bez kosztów nawierzchni i infrastruktury towarzyszącej) według koncepcji projektowej firmy TECHRAMPS ul. Organki 2 31-990 Kraków Zakres cenowy wskazany w załączniku (cena samych urządzeń, bez kosztów nawierzchni) | 108 800 |
Infrastruktura towarzysząca wraz z nawierzchnią (oświetlenie, odwodnienie, nawierzchnia). | 161 000 |
SUMA: | 269 800 |
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Łączny koszt utrzymania zrealizowanego projektu w trakcie kolejnych 5 lat (np. koszty sprzątania, energii, wody, bieżących remontów, konserwacji)
SUMA: | 50 000 |
Dodatkowe załączniki
Koncepcja projektowa | przykladowy_skatepark_030509 (1).pdf |
Kontakt do wnioskodawcy
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta.
Wydział Gospodarki Nieruchomościami wstępnie rekomenduje projekt do kolejnego etapu.
Uzasadnienie: Wskazana lokalizacja dotyczy nieruchomości, które znajdują się w zasobie nieruchomości Miasta Poznania. Właściwym do zaopiniowania jest Wydział Oświaty.
1. Czy wnioskodawca określił dokładną lokalizację projektu:
tak
Proszę ocenić czy określono konkretną lokalizację, a nie np. teren osiedla czy teren całego miasta.
Proszę ocenić czy określono konkretną lokalizację, a nie np. teren osiedla czy teren całego miasta.
2. Czy własność gruntu umożliwia realizację projektu – tzn. czy grunt znajduje się w zasobie Miasta Poznania lub Skarbu Państwa (we władaniu Miasta):
tak
3. Czy prowadzone są postępowania w stosunku do gruntów miejskich, które uniemożliwiałyby realizację zadania:
nie dotyczy
4. Czy nieruchomość zagrożona jest utratą własności:
nie dotyczy
Zespół obradował w składzie: Maciej Wojtkowiak, 18.06.2019 r.
Opiniowanie projektu przez:
-
zarządca terenu
:
Wydział Oświaty
Decyzja podjęta w pierwszym etapie: Projekt NIE jest rekomendowany do realizacji przez JednostkęNie złożono odwołaniaKarta Oceny Projektu Projekt jest rekomendowany do realizacji: nieUzasadnienie Projekt nie jest rekomendowany do realizacji przez Wydział Oświaty, gdyż Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 61 nie popiera projektu, a tym samym nie deklaruje gotowości jego realizacji. (zgodnie z projektem skatepark miałby powstać na terenie będącym w trwałym zarządzie szkoły).Zespół Obradował w składzie: Przemysław Foligowski, Piotr GarlaczKryteria zasadnicze 1. Zgodność z kompetencjami gminy - Czy proponowane zadanie jest zgodne z kompetencjami gminy i zakresem zadań realizowanych przez jednostki miejskie? - tak2. Zgodność z prawem lokalnym - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny z obowiązującymi w Mieście planami, politykami i programami a w szczególności z:- zapisami miejskiego planu zagospodarowania – obowiązującymi oraz będącymi w opracowaniu? (w razie konieczności można zasięgnąć opinii WUiA lub MPU),
- innymi uchwałami Rady,
- zarządzeniami Prezydenta
3. Zgodność z przyjętą strategią i programami Miasta - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny ze obowiązującą Strategią i programami Miasta Poznania? - tak4. Zadanie przewidziane do realizacji w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej - Czy proponowane zadanie jest już uwzględnione w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej? - nie5. Współpraca instytucjonalna - Czy projekt wymaga współpracy instytucjonalnej? - nie- Czy osoby odpowiedzialne za kierowanie daną instytucją przedstawiły wyraźną pisemną gotowość do współpracy w formie oświadczenia? - nie dotyczy6. Założenie o wykonaniu tylko jednego elementu - Czy projekt zakłada wykonanie wyłącznie jednego z elementów (etapów) realizacji zadania (np. dokumentacji projektowej), które w latach kolejnych będzie wymagało wykonania dalszych jego elementów (etapów), nieuwzględnionych we wniosku na dany rok? - nie7. Realizacja zadania w budynku będącym własnością Miasta - Czy projekt dotyczy budynku będącego własnością Miasta, w którym prowadzona jest działalność komercyjna (nie dotyczy działalności dotowanej przez Miasto), przez którą rozumie się działalność prowadzoną w celu osiągania zysków? - nie8. Komercyjność projektu - Czy projekt ma charakter komercyjny tzn. wynika z niego, że można z niego czerpać bezpośrednie korzyści finansowe (przychody) w związku z realizacją projektu? - nie9. Możliwość realizacji zadania w przeciągu kolejnego roku budżetowego? - Czy możliwa jest realizacja zadania w trakcie roku budżetowego 2020 lub – w przypadku projektów inwestycyjnych, których realizacja wymaga przeprowadzenia czynności przygotowawczych, polegających np. na sporządzeniu dokumentacji projektowej lub pozyskaniu m.in. stosownych pozwoleń, uzgodnień oraz opinii – w trakcie kolejnego roku budżetowego? - tak10. Projekt zakładający budowę pomnika lub innych form upamiętnienia - Czy projekt zakłada budowę pomnika/pomników lub innych form upamiętnienia regulowanych przez odrębne przepisy? - nie11. Zgodność z przepisami prawa - Czy projekt narusza obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności, ochrony wizerunku i dobrego mienia? - nie12. Realizacja na terenie miasta Poznania - Czy miejsce realizacji projektu wykracza poza teren Miasta Poznania? - nieKOSZTY Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez Wnioskodawcę - 269 800 złKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez Wnioskodawcę - 50 000 złA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO20? - takB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie
Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez wydział merytoryczny - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez wydział merytoryczny - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWKoszt oznakowania zrealizowanego projektu - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO20? - takB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie