Nasz Sportowy Fyrtel-darmowe zajęcia dla mieszkańców


Kategoria
3 - Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Piątkowo
Nazwa projektu
Nasz Sportowy Fyrtel-darmowe zajęcia dla mieszkańców
Skrócony opis projektu
Całoroczne bezpłatne zajęcia rekreacyjno- sportowe dla mieszkańców osiedli Jana III Sobieskiego, Marysieńki oraz Piątkowa.
Opis projektu
Nasz Sportowy Fyrtel to innowacyjny projekt przeznaczony dla każdego mieszkańca, który zainteresowany jest wprowadzeniem bezpłatnych, powszechnych, atrakcyjnych i całorocznych zajęć ruchowych, sportowych i rekreacyjnych na swoim osiedlu prowadzonych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów. Zajęcia będą różnorodne, prowadzone na wielu poziomach zaawansowania tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz grup otwartych dla wszystkich planujemy również specjalne zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży czy seniorów w różnych lokalizacjach na terenie całego rejonu Jana III Sobieskiego, Marysieńki czy Piątkowa. Nauka tenisa i zajęcia lekkoatletyczne nordic walking, nauka jazdy na rolkach, zajęcia parkour oraz na siłowniach zewnętrznych w różnych miejscach na terenie całego rejonu to tylko niektóre z aktywności, które już niedługo mogą zagościć na Twoim osiedlu. Wystarczy, że oddasz głos na ten projekt, a już w 2020 roku uruchomione zostaną darmowe, całoroczne zajęcia dla Ciebie, Twoich dzieci, rodziców, znajomych czy sąsiadów. Będzie to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu przez całe rodziny, nauczenia się nowych umiejętności i poznania ciekawych dyscyplin sportowych. Sport to zdrowie. Nie wahaj się - oddaj głos na "Nasz Sportowy Fyrtel".
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ulica, rejon ulic

Jana III Sobieskiego, Marysieńki, Piątkowo

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji

Wszystkie sportowe aktywności jakie uda się na tym terenie zrealizować w oparciu o istniejącą bazę sportową w tym szkoły, obiekty zewnętrzne oraz tereny rekreacyjne.
Potencjalni odbiorcy projektu
Wszyscy mieszkańcy osiedli Jana III Sobieskiego, Marysieńki oraz Piątkowa zainteresowani wzięciem udziału w darmowych zajęciach sportowych lub treningach z różnorodnych dyscyplin bez względu na wiek i płeć. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Uzasadnienie dla realizacji projektu
W Poznaniu znajduje się wiele obiektów sportowych oraz miejsc sprzyjających uprawianiu aktywności ruchowej. W chwili obecnej problemem nie jest dostępność do nich ale to co tak naprawdę się na nich dzieje. Niezbędne są osoby, które w sposób profesjonalny pokażą i nauczą ciekawych dyscyplin sportowych i przygotują mieszkańców do prawidłowego wykonywania ćwiczeń we własnym zakresie. Aktywność ruchowa to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej. Projekt wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców, którzy chcą dbać o swoje zdrowie poprzez uprawianie różnych sportów, ale nie do końca wiedzą jak to robić, a nie stać ich na wykupienie zajęć komercyjnych.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu Koszt [w zł]
Organizacja imprez sportowych, pikników rekreacyjnych. 90 000
Promocja przedsięwzięcia, informacja dla mieszkańców (m.in. kampania promocyjna, druk ulotek, plakatów, materiałów promocyjnych, wynagrodzenie grafika, strona internetowa). 19 000
Wynagrodzenie instruktorów, trenerów, przewodników i prowadzących za przeprowadzenie zajęć sportowych oraz rekreacyjnych. 190 000
Wynagrodzenie obsługujących zadanie, koszty biura oraz zakupu wyposażenia związanego z prowadzeniem działań, ubezpieczenie oc z tytułu prowadzenia projektu oraz prowadzących zajęcia. 34 000
Wynajęcie obiektów sportowych, zakup sprzętu, ew. bilety wstępu itp. 95 000
SUMA: 428 000
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE
Dodatkowe załączniki
Nie dodano załączników.
Kontakt do wnioskodawcy
Imię i nazwisko Tomasz Wudarski
Adres email fundacja@awf.poznan.pl
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta.

Opiniowanie projektu przez:

 • wydział/jednostka wiodący/a : Wydział Sportu

 1. Możesz wyrazić poparcie dla propozycji lub ją odrzucić.

 2. Możesz dodać ją też do listy obserwowanych.

 3. Zobacz informacje na temat propozycji...

 4. ...dodaj tagi dla tej propozycji...

 5. ...lub podziel się propozycją z innymi za pośrednictwem Facebooka, Google+ lub Twittera.

 6. Nie tylko możesz oceniać komentarze...

 7. ...ale też przejrzeć odpowiedzi na nie...

 8. ...odpowiedzieć na komentarz...

 9. ...i napisać nowy komentarz.

 10. Lub pracować nad propozycją i wprowadzać alternatywne wersje.