Termomodernizacja Przedszkola nr 174 Królewna Śnieżka
Kategoria
3 - Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Piątkowo
Nazwa projektu
Termomodernizacja Przedszkola nr 174 Królewna Śnieżka
Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wykonanie ocieplenia wraz z nową kolorową elewacją budynku Przedszkola nr 174
Opis projektu
Głównym działaniem w ramach projektu jest wykonanie ocieplenia wraz z nową kolorową elewacją budynku Przedszkola nr 174 Królewna Śnieżka. Przedszkole powstało w latach 80. i od tego czasu elewacja nie była remontowana, a jej stan w miarę upływu czasu stale się pogarsza. W latach 2008-2016 w budynku przedszkola przeprowadzono prace remontowe, które obejmowały m.in. wymianę okien, drzwi, rynien. W ramach niniejszej inwestycji planowane jest ich dokończenie, dlatego przedmiotem projektu jest również wykonanie dodatkowych elementów uzupełniających takich jak: wymiana 34 parapetów zewnętrznych, wymiana stolarki drzwiowej (3 pary drzwi), wymiana 1 okna, wymiana 4 rynien. W wyniku realizacji projektu znacznie poprawi się efektywności energetyczna budynku, co przyczyni się do mniejszej utraty ciepła i zmniejszenia kosztów ogrzewania. Poza korzyściami ekonomicznymi i ekologicznymi budynek zyska nowy estetyczny wygląd, dzięki czemu poprawi się komfort przebywania dzieci w placówce.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu
Ulica, rejon ulic
os. Sobieskiego 108Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji
Teren miejskiPotencjalni odbiorcy projektu
Dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 174, a także mieszkańcy okolicznych terenów
Uzasadnienie dla realizacji projektu
Przedszkole wraz z otoczeniem stanowią integralną część okolicy, w której jest usytuowane. Elewacja budynku jest bardzo zniszczona, a odpadający tynk powoduje zagrożenie dla dzieci. Przedszkole kontrastuje z odnawianymi w ostatnich latach okolicznymi blokami i odstrasza swoim wyglądem. Dużymi problemami związanymi z brakiem odpowiedniej izolacji przedszkola są także miejscowe zagrzybienia budynku, czy szybkie nagrzewanie się niektórych sal. Nowa izolacja budynku z pewnością zahamowałby te procesy.
Jakość sal dydaktycznych jest nieustannie podnoszona. a w ostatnim czasie został zmodernizowany ogród przedszkolny. Jednakże mimo wspaniałej atmosfery wewnątrz budynku i pięknego ogrodu przedszkole nie wita dzieci estetycznym wyglądem.
Realizacja inwestycji niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo dzieci, a także nada placówce nowy kolorowy wygląd. Remont elewacji przyniesie bardzo pozytywną zmianę nie tylko na terenie przedszkola, ale również w przestrzeni publicznej miasta. Ponadto zahamowane zostaną straty ciepła i zmniejszeniu ulegną koszty związane z ogrzewaniem. Nowoczesny, kolorowy budynek przedszkola będzie przyjazny dla dzieci i będzie się dobrze komponował z otoczeniem.
Jakość sal dydaktycznych jest nieustannie podnoszona. a w ostatnim czasie został zmodernizowany ogród przedszkolny. Jednakże mimo wspaniałej atmosfery wewnątrz budynku i pięknego ogrodu przedszkole nie wita dzieci estetycznym wyglądem.
Realizacja inwestycji niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo dzieci, a także nada placówce nowy kolorowy wygląd. Remont elewacji przyniesie bardzo pozytywną zmianę nie tylko na terenie przedszkola, ale również w przestrzeni publicznej miasta. Ponadto zahamowane zostaną straty ciepła i zmniejszeniu ulegną koszty związane z ogrzewaniem. Nowoczesny, kolorowy budynek przedszkola będzie przyjazny dla dzieci i będzie się dobrze komponował z otoczeniem.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu | Koszt [w zł] |
---|---|
Dokumentacja projektowa (w tym audyt energetyczny) | 100 000 |
Prace budowalne związane z termomodernizacją | 400 000 |
Zakup i montaż dodatkowych elementów (m.in. rynien, drzwi, okien, parapetów) | 85 000 |
SUMA: | 585 000 |
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE
Dodatkowe załączniki
Mapka | Mapka.png |
Zdjęcie nr 1 | Zdj_cie nr 1.jpg |
Zdjęcie nr 2 | Zdj_cie nr 2.jpg |
Kontakt do wnioskodawcy
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta.
Projekt w trakcie opiniowania przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami
Opiniowanie projektu przez:
-
zarządca terenu
:
Wydział Oświaty
Projekt jest rekomendowany do realizacji przez Jednostkę
Karta Oceny Projektu Projekt jest rekomendowany do realizacji: takZespół Obradował w składzie: Przemysław Foligowski, Piotr GarlaczKryteria zasadnicze 1. Zgodność z kompetencjami gminy - Czy proponowane zadanie jest zgodne z kompetencjami gminy i zakresem zadań realizowanych przez jednostki miejskie? - tak2. Zgodność z prawem lokalnym - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny z obowiązującymi w Mieście planami, politykami i programami a w szczególności z:- zapisami miejskiego planu zagospodarowania – obowiązującymi oraz będącymi w opracowaniu? (w razie konieczności można zasięgnąć opinii WUiA lub MPU),
- innymi uchwałami Rady,
- zarządzeniami Prezydenta
3. Zgodność z przyjętą strategią i programami Miasta - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny ze obowiązującą Strategią i programami Miasta Poznania? - tak4. Zadanie przewidziane do realizacji w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej - Czy proponowane zadanie jest już uwzględnione w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej? - nie5. Współpraca instytucjonalna - Czy projekt wymaga współpracy instytucjonalnej? - nie- Czy osoby odpowiedzialne za kierowanie daną instytucją przedstawiły wyraźną pisemną gotowość do współpracy w formie oświadczenia? - nie dotyczy6. Założenie o wykonaniu tylko jednego elementu - Czy projekt zakłada wykonanie wyłącznie jednego z elementów (etapów) realizacji zadania (np. dokumentacji projektowej), które w latach kolejnych będzie wymagało wykonania dalszych jego elementów (etapów), nieuwzględnionych we wniosku na dany rok? - nie7. Realizacja zadania w budynku będącym własnością Miasta - Czy projekt dotyczy budynku będącego własnością Miasta, w którym prowadzona jest działalność komercyjna (nie dotyczy działalności dotowanej przez Miasto), przez którą rozumie się działalność prowadzoną w celu osiągania zysków? - nie8. Komercyjność projektu - Czy projekt ma charakter komercyjny tzn. wynika z niego, że można z niego czerpać bezpośrednie korzyści finansowe (przychody) w związku z realizacją projektu? - nie9. Możliwość realizacji zadania w przeciągu kolejnego roku budżetowego? - Czy możliwa jest realizacja zadania w trakcie roku budżetowego 2020 lub – w przypadku projektów inwestycyjnych, których realizacja wymaga przeprowadzenia czynności przygotowawczych, polegających np. na sporządzeniu dokumentacji projektowej lub pozyskaniu m.in. stosownych pozwoleń, uzgodnień oraz opinii – w trakcie kolejnego roku budżetowego? - tak10. Projekt zakładający budowę pomnika lub innych form upamiętnienia - Czy projekt zakłada budowę pomnika/pomników lub innych form upamiętnienia regulowanych przez odrębne przepisy? - nie11. Zgodność z przepisami prawa - Czy projekt narusza obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności, ochrony wizerunku i dobrego mienia? - nie12. Realizacja na terenie miasta Poznania - Czy miejsce realizacji projektu wykracza poza teren Miasta Poznania? - nieKOSZTY Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez Wnioskodawcę - 585 000 złKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez Wnioskodawcę - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO20? - takB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie
Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez wydział merytoryczny - 585 000 złKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez wydział merytoryczny - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWKoszt oznakowania zrealizowanego projektu - 5 000 złA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO20? - takB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie
Opinie Rad Osiedli:
-
Administrator Osiedla - OSIEDLE JANA III SOBIESKIEGO I MARYSIEŃKI
Projekt jest rekomendowany do realizacji przez Jednostkę
Karta Oceny Projektu Projekt jest rekomendowany do realizacji: takZespół Obradował w składzie: Magdalena Leppert-Taisner Mariusz Sikora Tomasz WiśniewskiKryteria zasadnicze Czy projekt jest funkcjonalny? - takCzy projekt jest zgodny z istniejącą infrastrukturą? - takCzy realizacja projektu pozytywnie wpłynie na otoczenie? - takCzy projekt zaspokaja potrzeby lokalne? - tak