Biskupińska chodnik, droga rowerowa i oświetlenie
Kategoria
2 - Kiekrz, Krzyżowniki-Smochowice, Podolany, Strzeszyn
Nazwa projektu
Biskupińska chodnik, droga rowerowa i oświetlenie
Skrócony opis projektu
Droga rowerowa i chodnik na Biskupińskiej począwszy od Beskidzkiej
Opis projektu
Droga rowerowa i chodnik wraz z oświetleniem jest niezbędna na ulicy Biskupińskiej odcinek pomiędzy Koszalińską a Beskidzką.
Poprawi bezpieczeństwo (raczej stworzy bezpieczeństwo) poruszających się na tym odcinku, który jest nie oświetlony z brakiem chodnika i dr rowerowej. Pisie i rowerzyści narażają swoje zdrowie i życie przechodząc tamtym odcinkiem Biskupińskiej.
PILNY PROJEKT!!!
Poprawi bezpieczeństwo (raczej stworzy bezpieczeństwo) poruszających się na tym odcinku, który jest nie oświetlony z brakiem chodnika i dr rowerowej. Pisie i rowerzyści narażają swoje zdrowie i życie przechodząc tamtym odcinkiem Biskupińskiej.
PILNY PROJEKT!!!
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu
Ulica, rejon ulic
BiskupińskaInne istotne informacje dotyczące lokalizacji
Brak chodnika, drogi rowerowej i oświetleniaPotencjalni odbiorcy projektu
Mieszkańcy Poznania, w szczególności rowerzyści i piesi z rejonu Smochowic-Krzyżownik, Strzeszyna i Podolan - Jeżyc
Uzasadnienie dla realizacji projektu
Poprawa (stworzenie bezpieczeństwa) dla pieszych, rowerzystów., koniecznym jest na tym odcinku drogowym.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu | Koszt [w zł] |
---|---|
Orientacyjny koszt może wynieść ok. 550-600tys zł | 590 000 |
SUMA: | 590 000 |
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Łączny koszt utrzymania zrealizowanego projektu w trakcie kolejnych 5 lat (np. koszty sprzątania, energii, wody, bieżących remontów, konserwacji)
SUMA: | 35 000 |
Dodatkowe załączniki
Biskupińska 1 | biskupi_ska 1.png |
Biskupińska 2 | Biskupi_ska 2.png |
Biskupińska 3 | Biskupi_ska 3.png |
Biskupińska 4 | Biskupi_ska 4.png |
Biskupińska 5 | Biskupi_ska 5.png |
Kontakt do wnioskodawcy
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta.
Wydział Gospodarki Nieruchomościami wstępnie rekomenduje projekt do kolejnego etapu.
Uzasadnienie: właściwy do zaopiniowania jest ZDM
1. Czy wnioskodawca określił dokładną lokalizację projektu:
tak
Proszę ocenić czy określono konkretną lokalizację, a nie np. teren osiedla czy teren całego miasta.
Proszę ocenić czy określono konkretną lokalizację, a nie np. teren osiedla czy teren całego miasta.
2. Czy własność gruntu umożliwia realizację projektu – tzn. czy grunt znajduje się w zasobie Miasta Poznania lub Skarbu Państwa (we władaniu Miasta):
tak
3. Czy prowadzone są postępowania w stosunku do gruntów miejskich, które uniemożliwiałyby realizację zadania:
nie dotyczy
4. Czy nieruchomość zagrożona jest utratą własności:
nie dotyczy
Zespół obradował w składzie: Katarzyna Matuszak 10.06.2019 r.
Opiniowanie projektu przez:
-
zarządca terenu
:
Zarząd Dróg Miejskich (ZDM)
Decyzja podjęta w pierwszym etapie: Projekt NIE jest rekomendowany do realizacji przez JednostkęNie złożono odwołaniaKarta Oceny Projektu Projekt jest rekomendowany do realizacji: nieUzasadnienie Teren, dla którego proponowana jest realizacja zadania w ramach PBO20 objęty został Uchwałą nr LIV/725/V/2009 Rady Miasta Poznania z dnia 12 maja 2009 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „WSCHODNI KLIN ZIELENI B” w Poznaniu. Proponowane rozwiązanie jest niezgodne z opracowywanym MPZP. W ramach opracowanego MPZP nakazane jest pozostawienie zabytkowej alei drzew - ścieżka rowerowa nie jest przewidziana. Chodnik został dopuszczony po stronie północno-zachodniej o szerokości minimalnej 2,0 m. Ponadto realizacja zadania nie jest możliwa ze względu na nieuregulowany stan prawny działek. Realizacja zadania wiązałaby się z ingerencja w grunty prawne. Projekt niezgodny zasadami Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego rozdział II, pkt 13, ppkt e) (załącznik do uchwały nr X/137/VIII/2019 Rady Miasta Poznania z dnia 16 kwietnia 2019 r.).Zespół Obradował w składzie: Olejniczak Krzysztof, Libicki Piotr, Woźny Ireneusz, Pluta Grzegorz, Gowin-Sikora Paulina, Heilman Maciej, Saleta Maciej, Zalewska Ewa, Jankowska-Kranz Agnieszka, Balcerzak Dariusz, Spychała Krystian, Gawełek Lech, Koziński Damian, Makowski Marek,Kryteria zasadnicze 1. Zgodność z kompetencjami gminy - Czy proponowane zadanie jest zgodne z kompetencjami gminy i zakresem zadań realizowanych przez jednostki miejskie? - tak2. Zgodność z prawem lokalnym - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny z obowiązującymi w Mieście planami, politykami i programami a w szczególności z:- zapisami miejskiego planu zagospodarowania – obowiązującymi oraz będącymi w opracowaniu? (w razie konieczności można zasięgnąć opinii WUiA lub MPU),
- innymi uchwałami Rady,
- zarządzeniami Prezydenta
3. Zgodność z przyjętą strategią i programami Miasta - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny ze obowiązującą Strategią i programami Miasta Poznania? - tak4. Zadanie przewidziane do realizacji w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej - Czy proponowane zadanie jest już uwzględnione w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej? - nie5. Współpraca instytucjonalna - Czy projekt wymaga współpracy instytucjonalnej? - nie- Czy osoby odpowiedzialne za kierowanie daną instytucją przedstawiły wyraźną pisemną gotowość do współpracy w formie oświadczenia? - nie dotyczy6. Założenie o wykonaniu tylko jednego elementu - Czy projekt zakłada wykonanie wyłącznie jednego z elementów (etapów) realizacji zadania (np. dokumentacji projektowej), które w latach kolejnych będzie wymagało wykonania dalszych jego elementów (etapów), nieuwzględnionych we wniosku na dany rok? - nie7. Realizacja zadania w budynku będącym własnością Miasta - Czy projekt dotyczy budynku będącego własnością Miasta, w którym prowadzona jest działalność komercyjna (nie dotyczy działalności dotowanej przez Miasto), przez którą rozumie się działalność prowadzoną w celu osiągania zysków? - nie8. Komercyjność projektu - Czy projekt ma charakter komercyjny tzn. wynika z niego, że można z niego czerpać bezpośrednie korzyści finansowe (przychody) w związku z realizacją projektu? - nie9. Możliwość realizacji zadania w przeciągu kolejnego roku budżetowego? - Czy możliwa jest realizacja zadania w trakcie roku budżetowego 2020 lub – w przypadku projektów inwestycyjnych, których realizacja wymaga przeprowadzenia czynności przygotowawczych, polegających np. na sporządzeniu dokumentacji projektowej lub pozyskaniu m.in. stosownych pozwoleń, uzgodnień oraz opinii – w trakcie kolejnego roku budżetowego? - tak10. Projekt zakładający budowę pomnika lub innych form upamiętnienia - Czy projekt zakłada budowę pomnika/pomników lub innych form upamiętnienia regulowanych przez odrębne przepisy? - nie11. Zgodność z przepisami prawa - Czy projekt narusza obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności, ochrony wizerunku i dobrego mienia? - nie12. Realizacja na terenie miasta Poznania - Czy miejsce realizacji projektu wykracza poza teren Miasta Poznania? - nieKOSZTY Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez Wnioskodawcę - 590 000 złKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez Wnioskodawcę - 35 000 złA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO20? - takB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie
Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez wydział merytoryczny - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez wydział merytoryczny - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWKoszt oznakowania zrealizowanego projektu - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO20? - nieB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie